Paylaş!

Pamukkale’de Ne Yapılır? Pamukkale Aktiviteleri

Dünya’da eşi benzeri olmayan bir güzellik sunan Pamukkale, Türkiye’nin en önemli turistik merkezlerinden biri. Bembeyaz Travertenleri ile gelenleri büyüleyen bu eşsiz mekanda elbette yapılacak onlarca aktivite mevcut. Peki nedir bu aktiviteler? Hadi gelin hiç vakit kaybetmeden Pamukkale’de ne yapılır birlikte bakalım.

Eşsiz bir kahvaltı

Pamukkale’ye geldiğinizde herşeyden önce güzel bir mekanda serpme kahvaltı yapmalı ve Denizli’nin doğal lezzetleri ile tanışmalısınız.

Denizli semalarında balon keyfi

Pamukkale Travertenleri ve muhteşem bir gün doğumunu hayal edin. Kahvaltının hemen ardından bu eşsiz deneyimle tanışmalı ve Pamukkale’de balon turlarına katılmalısınız. Balon turları için en eşsiz zaman gün doğumudur unutmayın :)

Pamukkale Travertenleri’nde yürüyüş

Pamukkale’ye asıl geliş nedeniniz elbetteki Pamukkale Travertenleri’ni görmek olmalı. Peki ya bu güzelliğin üzerinde bir yürüyüşe ne derdiniz? Evet yanlış duymadınız, bu güzelliği yalnızca seyretmeye değil, üzerinde belirlenen belli bir rota içinde en yüksek bölgesinden en aşağıya kadar yürüyüş yapabilirsiniz. Eşsiz bir deneyim değil mi?

Pamukkale semalarında Yamaç Paraşütü macerası

Macera tutkunlarının vazgeçilmezi Pamukkale semalarında yamaç paraşütü yapmaktır. Eşsiz bir güzelliği olan Pamukkale’yi dilerseniz romantik bir balon keyfi ile dilerseniz macera dolu yamaç paraşütü ile taçlandırın. Seçim sizin…

Termal sularda huzur bulun

Termal sular için söylenen en yaygın bilgi birçok hastalığa çare olmasıdır. Ancak her şeyin ötesinde termal sular size huzur dolu bir an ve sonunda eşsiz bir huzur hissi vaad eder. Pamukkale’ye geldinizde mutlaka bu eşsiz deneyimle tanışın.

Hierapolis Kleopatra Antik Havuzu

Hierapolis Antik Kenti içinde bundan yıllar yıllar önce yaşanan bir deprem sonucu ortaya çıkan eşsiz bir güzellikle tanışmadan Pamukkale’den ayrılmayın. Rivayete göre Kleopatra’nın içinde yüzdüğü söylenen Kleopatra havuzu, termal su ile huzur bulacağınız noktalardan biri. Hem doğanın hem de tarihi atmosferin tadını çıkarmaya var mısınız?

Karahayıt Kaplıcaları

Termal sular içinde huzur bulacağınız bir diğer yer olan Karahayıt Kaplıcaları’na giderek dilerseniz Karahayıt Kaplıcaları içinde bir yürüyüş yapabilir, havuzunda yüzebilirsiniz. Ya da Pamukkale Kaya Termal’de Premium odalarımızda yer alan Termal banyo deneyimi yaşayabilirsiniz. Seçim sizin ;)

Antik kentlerde tarihi yolculuk

Pamukkale’de yapılacak belki de en güzel aktivitelerden biri de Hierapolis Antik Kenti ya da Laodikya Antik Kenti’nde muhteşem bir tur yaparak tarihte yolculuk yapabilirsiniz. Özellikle aynı adlı Laodikeia Kilisesi’nden arda kalanları mutlaka görmelisiniz.

Honaz Dağı Milli Parkında gezi

Honaz Dağı Milli Parkı’nda, trekking, piknik, kamp, yamaç paraşütü, fotoğrafçılık ve doğa yürüyüşü gibi aktivitelerle dolu dolu geçirebilirsiniz.

Pamukkale İlçe Merkezi’nde gezi

Pamukkale’ye gidildiğinde keşfedilmesi gereken ilk noktalardan biri ilçe merkezidir. Çeşitli etkinlik alanlarıyla dolu olan ilçe merkezi, vakit geçirebilmek için harika bir seçenek!